S.s.s

Sıkça Sorulan Sorular

Güneşin Sofrası ürünlerine web sitemizden Havale/EFT yoluyla veya web sitemizdeki “Dükkan” bölümünden kredi kartı imkanıyla, WhatsApp sipariş hattımızdan (0533 966 63 36), Instagram sayfamıza  DM göndererek veya info@gunesinsofrasiurunleri.com mail adresine mail göndererek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Zeytinyağının kalitesini anlamanın en doğru yolu kimyasal analizdir ancak kaliteyi anlamanın birkaç minik püf noktası da yok değil. Öncelikle zeytinyağının asit oranına bakmamız gerekir. Asit oranı %2’den az olan zeytinyağları, ‘natürel birinci’ olarak adlandırılır. Asit oranı %0,8’e kadar olan zeytinyağları, ‘sızma’ olarak adlandırılmaktadır. Asit oranı %2’den fazla olan zeytinyağları kaliteli ve lezzetli değildir. Bunun dışında koku ve tat çok önemlidir. Hakiki zeytinyağını tadarken, ağızda belli bir acılık oluşur ve boğazı yakar. Eğer boğazı yakmaz ise kaliteli bir zeytinyağı değildir. Buzdolabına konulduğunda normal zeytinyağı donar.

Bizler Güneşin Sofrası olarak yerli ve yavaş üretime/üreticiye destek vermek amacıyla yola çıktık.  Peynirlerimizin market peynirlerinden en büyük farkı yerel üretici ve tüketici arasındaki aracıların olmaması sebebiyle üreticinin daha yüksek kazanç sağlamasıdır. Bunun dışında ürünlerimiz market peynirlerinin aksine kimyasal işlemlerden geçmez; paketlemesinden ambalaj tasarımına kadar yüksek maliyet kalemlerine sahip değildir. Lezzeti ise damakta iz bırakır.

Piyasada bal olduğu iddia edilen pek çok ürüne rastlıyoruz. Gerçek balı anlamak ve sahtelerinden ayrıştırmak için birkaç pratik noktaya dikkat edebilirsiniz.

1) Balı akıttığınızda sürekli uzuyorsa gerçek, kesik kesik akıyorsa sahtedir

2) Bir bardak suya bir çay kaşığı bal ekleyin. Bal su içinde olduğu gibi kalıyorsa gerçek, çözünüyorsa sahtedir

3) Bal soğuk havada donuyorsa gerçek, donmuyorsa sahtedir.

4) Gerçek bal şekerlenir, buzdolabında uzun süre bekletilince tereyağ kıvamına gelir; bunlar olmuyorsa bal sahtedir

5) Bal değdirdiğiniz kibriti yaktığınızda yanıyorsa bal saftır ve gerçektir, yanmıyorsa sahtedir

6) Kağıt havlu üzerine damlattığınız balı kağıt emiyorsa bal sahtedir

7) Yediğiniz bal genzi yakıyorsa, tadı 15-20 saniye daha damağınızda kalıyorsa hakiki baldır.

Yerel üretim yapıyorsanız ve ürünlerinizin Güneşin Sofrası çatısı altında satışa sunulmasını istiyorsanız bizimle info@gunesinsofrasiurunleri.com mail adresine mail göndererek, WhatsApp hattımız üzerinden iletişime geçerek veya Instagram sayfamıza DM atarak iletişime geçebilirsiniz.

Güneşin Sofrası ürünleri web sitemiz, WhatsApp hattımız, Instagram sayfamız ve Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi bahçesinde yer alan Piraye Cafe’de satışa sunulmaktadır.

Ürünleriniz kargoya verildikten sonra Shopier üzerinden size iletilen bilgilendirme mesajı/mailinde yer alan Kargo Takip Numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.

Güneşin Sofrası’ndan yapacağınız 300 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz 300 TL ve altı siparişlerde kargo ücretimiz ise 25 TL’dir.